Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

bz 2020

Jarmark Franciszkański 2016

W niedzielę, 5 czerwca 2016 r. już po raz dziewiąty odbył się Jarmark Franciszkański.

Tym razem Ojcowie Franciszkanie radosne świętowanie rozpoczęli o godzinie 9.00 oferując przez cały dzień wiele atrakcji dla całych rodzin. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć w kościele Ojców Franciszkanów spektakl pt. „Verba Misericordia” o Miłosierdziu Bożym wyreżyserowany przez mistrza żywego słowa Pana Mariusza Marczyka, oraz wysłuchać ,,Scholę Kefas", ,,Scholę Kapucyńską", a na scenie przy Franciszkańskiej zespołu młodzieżowego „Nic specjalnego”. Dużym zainteresowaniem cieszył się wieczorny spektakl plenerowy pt. „1050 lat u stóp Maryi” wystawiony przez Stowarzyszenie „Powściągliwość i Praca” z Miejsca Piastowego.
Już od samego rana do „Kawiarenki Murkowej” przyciągał zapach aromatycznej kawy i domowych ciast. Wielbiciele pierogów mogli zasmakować franciszkańskich specjałów z kapustą i czosnkiem niedźwiedzim. Na smakoszy swojskiego jadła czekały chleb ze smalcem i ogórkiem oraz proziaki. Dla dbających o linię przygotowano orzeźwiające i pełne witamin koktajle i lemoniady ze świeżych owoców.
Każdy mógł wesprzeć Wiktorię kupując: kota w worku, zapachowe serduszka i koty, ikony i obrazy malowane na łupku, przedmioty rękodzieła artystycznego na stoisku ,,Stowarzyszenia św. Ekspedyta" oraz ,,szwarc, mydło i powidło"
Dla fanów piłki nożnej zorganizowano charytatywny mecz. Na pełnowymiarowym boisku MOSiR u zagrały drużyny: Czerono-Czarni czyli strażacy i księża oraz Bioło-Niebiescy czyli urzędnicy i policjanci, a sędziował Pan Prezydent Bronisław Baran. Po meczu na małym rynku wszyscy gracze i kibice mogli delektować się pysznym tortem w kształcie boiska sportowego ufundowanym przez Cukiernię „Jagusia" w Krośnie.
Przez cały czas trwania Jarmarku otwarty był „Salon piękności - bajkowe metamorfozy" - prowadzony przez młodzież Naszej Szkoły. Dla dzieci został zorganizowany blok gier i zabaw, który przeprowadziły siostry Józefitki oraz grupa animatorów z PWSZ.
Oj działo się, działo..., a to wszystko dzięki zaangażowaniu wielu osób. W organizację i obsługę Jarmarku z naszej szkoły włączyli się:
pani Małgorzata Płatek - szycie, zdobienie i sprzedaż z młodzieżą z SU zapachowych serduszek,
pani Halina Szpiłyk, Agnieszka Gonet, Anna Kustroń - przygotowanie i sprzedaż koktajli i lemoniad oraz obsługa kawiarenki i stoiska gastronomicznego,
pan Wiesław Wójcik – obsługa meczu charytatywnego
pani Małgorzata Ciereszyńska, pan Wojciech Bazan - spikerzy,
panie Danuta Gnap, Liliana Sawaryn, Aneta Nowotyńska - obsługa salonu fryzjerskiego,
pani Barbara Lągawa-Dereń przekazanie fantów do ,,kota w worku",
Kinga Ciupak i państwo Marzanna i Leszek Węgrzyn - – przekazanie fantów do ,,kota w worku"
panie Agata Betlej, Małgorzata Mercik - wykonanie ciast
pani Grażyna Litwin - pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Jarmarku, wykonanie kotów zapachowych, obsługa meczu, przygotowanie „Kota w worku", wykonanie dyplomów, przepisów i opisów na Jarmark.
Młodzież: - Alicja Zawada, Halina Bereza, Sabina Śnieżek, Dobosz Dominika, Łukasz Delikat, Klaudia Krawiec, Kinga Ciupak, Sabina Hejnar, Kamila Barnaś, Angelika Noga - czesanie fryzur, Brygida Leśniak, Maria Czaja, Weronika Bęben, Emilia Uliasz, Sylwia Chlebek, Bernadetta Filar, Paulina Ochał, Patryk Wilk, Katarzyna Pękalska, Mateusz Malina, Dominik Godek - obsługa stoiska gastronomicznego i kawiarenki, Hubert Folcik - czesanie fryzur i obsługa meczu.
Całkowity dochód z Jarmarku został przeznaczony na leczenie i rehabilitację ciężko chorej Wiktorii. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Jarmark datkami, fantami oraz zakupami.

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać. /Antoine de Saint-Exupéry/

 opracowały: Grażyna Litwin (opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza), Małgorzata Płatek (opiekun SU)

>>> obszerna fotorelacja

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.