Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

Narodowe Czytanie 2016

narodowe czytanie 20167 września 2016 r. w naszej szkole uczniowie klas II TF, III TF, I TŻ wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Para Prezydencka Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku Para Prezydencka zachęcał do czytania ,,Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.


Uczniowie zgromadzili się w bibliotece szkolnej, a każdy miał ze sobą egzemplarz "Lalki" własny lub wypożyczony z biblioteki. Szkolne czytanie poprzedzone zostało wygłoszeniem referatów przygotowanych przez uczniów na temat: ,,Quo vadis” jako powieść historyczna" oraz ,,Świat chrześcijan w ,,Quo vadis”. Akcję Narodowego Czytania w szkole rozpoczęli uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim, następnie fragmenty powieści czytali pozostali uczniowie. Uczestnicy ze skupieniem słuchali słów zapisanych wiele lat temu na kartach powieści przez H. Sienkiewicza. Akcji towarzyszyła wystawa różnych wydań ,,Quo vadis" oraz plakat reklamujący Narodowe Czytanie. Młodzież, która przyniosła własne egzemplarze książki, mogła je opatrzyć stemplem otrzymanym przez szkołę. Stemplem tym zostały też ozdobione wszystkie egzemplarze powieści znajdujące sie w bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że w następnym roku uda się nam zaangażować w akcję większą liczbę uczniów.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.