Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

Dyniowe smaki

dyniowie smaki 2016Sezon na dynie można uznać za otwarty!!! Dynia to samo zdrowie. To nie tylko wspaniały przysmak, ale także bardzo dobra roślina lecznicza.

Jeśli nauczymy się ją smakowicie przyrządzać, przyniesie nam wiele korzyści, ponieważ ma naprawdę sporo wartości odżywczych. Można z niej komponować dania zarówno na słodko, jak i na słono, łagodne lub pikantne. Warto wykorzystywać w potrawach nie tylko jej miąższ, ale i wartościowe pestki.
Każda ma inną barwę (pomarańczowa, zielona, żółta, wielobarwna) i każda ma swój specyficzny kształt – podłużny, owalny, okrągły. Do najpopularniejszych gatunków należą: dynia zwyczajna, piżmowa, olbrzymia oraz hokkaido.

Tę wiedzę postanowili wykorzystać uczniowie z kl. II TŻ, którzy we wtorek 20 września na zajęciach z pracowni gastronomicznej przygotowali pod opieką pani A. Paradysz i E. Jaracz pokaz potraw z dyni. Na stole znalazły się takie smakowitości jak: zupa krem z dyni, risotto dyniowe, sałatka z dyni, dyniowa carbonara, tarta dyniowa, bułeczki dyniowe oraz korzenne ciasto z dynią. Wszystkie przysmaki można było degustować i ocenić kulinarne umiejętności uczniów.
Jeżeli ktoś zechce sprawdzić w kuchni swój dyniowy talent zapraszamy do „Kącika kulinarnego”- tam znajdziecie inspirację!

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.