Dzień Nauczyciela 2016

dzien nauczyciela 2016Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie uczczono 14 października uroczystą akademią, w której wzięli udział: dyrekcja, grono pedagogiczne oraz cała społeczność uczniowska.

Zgromadzeni wysłuchali piosenek tematycznie związanych z życiem szkolnym oraz obejrzeli skecz przygotowany przez szkolny kabaret „Złote Maliny”, który pokazywał szkołę w krzywym zwierciadle. Uczniowie podziękowali nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w edukację i wychowanie. Wyrazem wdzięczności stały się własnoręcznie wykonane przez uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim kwiaty.

Następnie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, które przygotowali dla nich uczniowie klas drugich. Aby stać się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności, pierwszaki zostały poddane wielu próbom. Na wstępie każda klasa prezentowała swoje zainteresowania, zdolności i wygląd. Następnie reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali w konkurencjach takich jak: picie mleka, jedzenie pączków na czas i jedzenie jabłek na sznurku. Młodzież bawiła się przy rytmach muzyki dyskotekowej. Największą atrakcją dla uczestników był sprawdzian przygotowany dla wychowawców. Zwyciężyła klasa I TF - gratulujemy!