Święto Konstytucji 3 Maja

bieg konstytucji 2017Święto Konstytucji 3 Maja w Krośnie obchodzone było również w sportowym duchu. W tym dniu odbył się XIX Krośnieński Bieg Konstytucji i marsz Nordic Walking, których organizatorami byli: Prezydent Miasta Krosna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Krośnieńskiego.

Wszyscy uczestnicy wyruszyli z Placu Konstytucji 3 Maja, a meta zlokalizowana była na stadionie MOSiR Krosno przy ul. Bursaki. Na starcie nie zabrakło też przedstawicieli naszej szkoły. W konkurencji biegowej na dystansie 7 km reprezentował nas p. Artur Panaś, natomiast w marszu Nordic Walking uczennica Klaudia Drzyzga (kl. I TŻ) oraz p. Krzysztof Gierlasiński.

W ten sposób mogliśmy na sportowo uczcić wydarzenie w historii ojczyzny, a tym samym wziąć udział w imprezie będącej częścią oficjalnych obchodów Święta Konstytucji w naszym mieście.