Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

Angielski w teorii i praktyce – nauczyciele ZSP nr 2 w Krośnie na Malcie

Zupełnie nietypowo spędzili tegoroczne ferie nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie. Połączenie zasłużonego wypoczynku w urokliwym miejscu, jakim jest Malta, z nauką języka angielskiego przyniosło nieoczekiwane i zaskakujące dla nich samych efekty. Już pierwsze lekcje w szkole językowej English Language Academy pozwoliły sześciu uczestnikom przełamać barierę językową, co niewątpliwie miało pozytywny wpływ na efektywność uczenia się. Przebywanie w czasie lekcji w międzynarodowym towarzystwie wymuszało posługiwanie się tylko językiem angielskim i zdecydowanie motywowało do nauki, która nie była tylko „suchą teorią”. Zdobywane wiadomości niemal natychmiast wprowadzane były w życie podczas codziennych sytuacji i kontaktów z obcokrajowcami. To wszystko sprawiało, że nauka przebiega w sposób naturalny i stawała się przyjemnością. Gwarancję wysokiego poziomu nauczania byli również profesjonalni nauczyciele, którzy byli otwarci na potrzeby i sugestie kursantów. Wspólnie spędzony czas w trakcie zajęć oraz spotkań integracyjnych pozwolił na nawiązanie bliższych kontaktów z przedstawicielami krajów także spoza Unii Europejskiej. W trakcie wyjazdu nauczyciele dzielili swój czas na pracowite przedpołudnia oraz pełne niezapomnianych wrażeń popołudnia i wieczory, w czasie których poznawali maltańską kulturę, zabytki i mieszkańców. Przekonali się, że rdzenni mieszkańcy wyspy są łagodni, uprzejmi i pomocni. Jako pierwsze nauczyciele poznali turystyczne miasto Sliemę, którego atutem jest wspaniały widok na rozległą zatokę i położoną po przeciwnej stronie Vallettę. W czasie wielu wycieczek Malta niezmiennie zachwycała reliktami przeszłości, megalitycznymi świątyniami, imponującymi twierdzami obronnymi, historycznym malarstwem, pięknymi kościołami, klimatycznymi miasteczkami i eklektyzmem kulturowym. Jednak głównym celem wyjazdu było językowe przygotowanie się do realizacji drugiej części projektu pt. „Wzrost kompetencji językowych i cyfrowych = wyższa jakość kształcenia” realizowanego w ramach Erasmus+ (programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020), czyli doskonalenia kompetencji TIK w czasie kursu w Portugalii. Odbędzie się on na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku.

Więcej zdjęć z projektu można znaleźć na: https://www.flickr.com/photos/93775581@N03/albums/72157688960143095

Małgorzata Płatek/ZSP Nr 2 w Krośnie

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.