Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej

22 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Jedliczu odbył się VIII Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Sybirackiej zorganizowany przez Starostwo Powiatowe wspólnie ze Związkiem Sybiraków – Koło Terenowe w Krośnie.

Wzięło w nim udział 115 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krośnieńskiego. Naszą szkołę reprezentowała Elżbieta Wronkowicz z klasy II C/F.

konkurspoezji2018

Uczennica recytowała wiersz M. Niwińskiej „Wierzę, że wrócę…". Jury pod przewodnictwem Jolanty Bajgier oceniało zrozumienie tematu, interpretację, dykcję i ogólne wrażenia artystyczne. Celem konkursu, którego inicjatorką była prezes Związku Sybiraków w Krośnie Romana Zoła, jest propagowanie wiedzy historycznej, kultywowanie pamięci o losach Sybiraków.
Gratulacje i podziękowania dla uczestników konkursu i opiekunów przekazał starosta krośnieński Jan Juszczak, wręczył również pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu.