Akademia Młodego Zawodowca - warsztaty fryzjerskie

akademia fryzjer 04 2018W dniu 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole kolejny raz zostały zorganizowane warsztaty fryzjerskie dla uczniów klasy III Szkoły Podstawowej Nr 15 w Krośnie.

Uczniowie po zapoznaniu się z wyposażeniem pracowni fryzjerskiej i ze stanowiskiem pracy fryzjera, otrzymali zadanie do wykonania na główkach treningowych, związane z farbowaniem włosów, wykonywaniem pasemek metodą na folii aluminiowej, nawijaniem włosów na wałki do wodnej ondulacji oraz z czesaniem upięcia z elementem loków i warkoczy.
Uczniowie Akademii Młodego Zawodowca ściśle wykonywali instrukcje starszych kolegów, dzięki czemu prace fryzjerskie były wykonane prawidłowo, za co w nagrodę koledzy z klasy III TF wykonali dla swoich małych klientach fryzury dziecięce z elementem loków i warkoczy.
Po zakończeniu warsztatów fryzjerskich młodzi zawodowcy udali się na degustację potraw sporządzonych przez kolegów z klasy oraz otrzymali certyfikaty uczestnika Akademii Młodego Zawodowca.