Wycieczka w ramach Projektu Misyjnego

wycieczka 06 2018Uczniowie i absolwenci działający w Szkolnym Wolontariacie Misyjnym – Grupa RAFIKI wraz z opiekunem P. Wojciechem Bazanem, w dniach 7 i 8 czerwca 2018 r. odbyła wycieczkę w Pieniny Słowackie i Polskie.

Wyjazd ten był w ramach Projektu Misyjnego, który grupa realizowała, w tym roku szkolnym, we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Klawerianek w Krośnie. W programie wycieczki było m.in. zwiedzenie i zapoznanie się z historią Czerwonego Klasztoru (Słowacja) czy wejście na Przełęcz Szopka w Pienińskim Parku Narodowym. Wyjazd ten pozwolił młodzieży na poznanie pięknych zakątków Pienin po stronie słowackiej, jak również polskiej. Był też okazją na pogłębianie dobrych relacji w grupie i czasem na aktywny wypoczynek.

Opracował: mgr Wojciech Bazan