Luksus i komfort, czyli Arłamów!

arlamow 2018Dnia 20. czerwca 16-osobowa grupa uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, stawiła się punktualnie o godzinie 10.30 w holu recepcyjnym Hotelu Arłamów.

W oczekiwaniu na Pana managera podziwialiśmy imponujące patio, służące do organizacji różnych imprez np. koncertów. Zwiedzanie dużego hotelu zaczęliśmy więc od wspomnianego patio, które może pomieścić 1500 osób.
Manager hotelu oprowadził nas po ujeżdżalni koni, siłowni, polu golfowym, pełnowymiarowym boisku do piłki nożnej, ściance wspinaczkowej (25m, 8 torów), a także odkrytym basenie z podgrzewaną wodą. Atrakcją dla męskiej części grupy były koszulki słynnych klubów piłkarskich i banery rożnych drużyn, które przyjeżdżają tam na zgrupowania. Punktem kulminacyjnym było przejście, z nowej części hotelu do historycznej, gdzie był internowany Lech Wałęsa. Uczniowie mieli również możliwość spotkania z szefem kuchni restauracji hotelowej. Z zaciekawieniem wysłuchali o specjałach jakie szef przygotowuje dla gości hotelowych. W drodze powrotnej do Krosna zatrzymaliśmy się na przerwę w cukierni "Słodki Domek" w Lesku, gdzie każdy z uczestników wycieczki skorzystał z poczęstunku w postaci lodów ufundowanych przez Radę Rodziców.