Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Pierwszy dzwonek w Akademii Młodego Zawodowca

Akademia Mlodego Zawodowca baner

W listopadzie zabrzmi pierwszy dzwonek w Akademii Młodego Zawodowca działającej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie inaugurujący rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Akademia powstała w marcu ubiegłego roku szkolnego, a jej celem jest umożliwienie uczniom szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych odbywanie różnego rodzaju warsztatów zawodowych. Od marca do czerwca naukę zawodu w akademii ukończyło 156 uczniów szkół podstawowych z Krosna, Głowienki i Ustrobnej. Pomysł na stworzenie akademii jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku pracy oraz wsparciem dla inicjatywy szeroko pojętego doradztwa zawodowego. Akademia stwarza uczniom szansę sprawdzenia swoich predyspozycji i preferencji zawodowych w rzeczywistych warunkach, co może mieć w przyszłości wpływ na wybór drogi kształcenia zawodowego. Uczestnicy warsztatów po zakończeniu mini kursu zawodowego otrzymują certyfikaty: Kreatywnego Kucharza, Mistrza Zdobnictwa Cukierniczego, Profesjonalnego Kelnera, Miłośnika Dobrego Pieczywa, Fryzjera – Artysty, Sprawnej Kosmetyczki.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji zajęć oraz numer telefonu do koordynatora projektu zainteresowani uczestnictwem w warsztatach nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjalnych znajdą na stronie internetowej ZSP Nr 2 w Krośnie w zakładce Akademia Młodego Zawodowca.

 

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.