Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

Udział klasy IV w Akademii Młodego Zawodowca

akademia 10 201831 października uczniowie klasy IV wzięli udział w „Akademii Młodego Zawodowca” - warsztatach zawodowych dla uczniów szkół podstawowych, które organizowane są cyklicznie przez naszą szkołę. W zależności od zainteresowań uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli zawodu oraz starszych kolegów i koleżanek, wzięli udział w warsztatach: kulinarnych, cukierniczych, fryzjerskich i wizażu.


W trakcie warsztatów kulinarnych młodzi kucharze przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek surówkę z jabłek i truskawek z orzechami, knedle z truskawkami i śmietaną, naleśniki z dżemem i serem, jabłka pieczone z konfiturą i orzechami, jabłka w sosie waniliowym, pancake z owocami oraz gofry. Cukiernicy z kolei zdobyli pierniczki białym i czerwonym lukrem, który z okazji zbliżającej się setnej rocznicy niepodległości był w typowo narodowych barwach. Przyszli fryzjerzy ćwiczyli praktyczne umiejętności przygotowując okolicznościowe fryzury na tzw. główkach treningowych. Ostatnia grupa - wizażystki doskonaliły umiejętność malowania i zdobienia paznokci poznając arkana tego bardzo popularnego obecnie zawodu. Poza praktycznymi umiejętnościami uczniowie wzbogacili również swoją wiedzę dotyczącą podstawowych terminów związanych z pracą, zawodem i czynnościami zawodowymi.
Na koniec spotkania odbyła się wspólna degustacja deserów przygotowanych przez przyszłych kucharzy. Ukoronowaniem spotkania było wręczenie, przez wicedyrektora ZSP Nr 2 w Krośnie oraz nauczycieli nadzorujących przebieg poszczególnych warsztatów, certyfikatów!

>>> obszerna fotorelacja

 

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.