Sprzątanie Świata – Polska 2018

sprzatanie swiata2 2018Tradycją naszej szkoły jest coroczne włączanie się w Akcję Sprzątania Świata. Ideą przedsięwzięcia jest praktyczna edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz kreowanie postaw przyjaznych środowisku.

W tym roku w ogólnoświatowe działania, zaangażowała się klasa III TŻ wraz z opiekunem, panią Wiolettą Lenik. Uczniowie z ogromnym zapałem uporządkowali okolicę szkoły, deptak wzdłuż rzeki Lubatówki oraz tereny dookoła Parku Jordanowskiego. Piękna, słoneczna, październikowa pogoda, prawdziwa „Złota Polska Jesień” sprzyjała podjętej akcji, podniosła świadomość ekologiczną uczestników, którzy utwierdzili się w przekonaniu, że należy z poszanowaniem traktować zasoby Ziemi.
Zebrane do worków odpady zostały przekazane lokalnej firmie odbierającej śmieci.