Program profilaktyczny ANTYMINA

antymina 2018W dniu 03.12. 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie odbył się spektakl artystyczny w ramach programu profilaktycznego "ANTYMINA"- Profilaktyka z Pasją, zorganizowany jako „Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości”.

W programie wzięli udział uczniowie wszystkich klas uczących się w tym dniu na terenie szkoły.
Celem programu było przekazanie młodzieży wiedzy na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą uzależnienie od środków psychoaktywnych.
Różne formy przekazu użyte podczas spotkania, zwłaszcza przekaz muzyczny oraz własne doświadczenia prowadzących, przykuwały uwagę młodzieży i skłaniały do przemyśleń. Dzięki temu, że spektakl oparto o własne przeżycia realizatorów, był on dla zgromadzonych bardzo wiarygodny i przekonywujący. Młodzież miała okazję bliżej przyjrzeć się tym zagrożeniom, poznać nieraz tragiczne skutki podejmowanych pochopnie decyzji o używaniu i rozprowadzaniu tych substancji oraz dowiedzieć się, jak długofalowe mogą być skutki ich brania.
Program został przedstawiony i przekazany w bardzo interesujący sposób z użyciem prostego, czasami „młodzieżowego” słownictwa, dlatego miał szansę trafić do znacznego grona słuchaczy.

Urszula Pająk