Serce rośnie

serce rosnie 2018W tym roku już po raz dziesiąty zorganizowaliśmy akcję „Pierniczki dla Krośnieńskiego Hospicjum”. Cieszymy się, że z roku na rok przybywa ludzi współtworzących tę szlachetną akcję.

Jej celem jest nie tylko pozyskanie pieniędzy na wsparcie Hospicjum, ale uwrażliwianie ludzi na potrzeby osób chorych. „Serce rośnie:, jak słyszymy małe dzieci, które zachęcają do nabycia pierniczków słowami, „... to ja sam zdobiłem te pierniczki…” W tym roku do akcji włączyli się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 8, Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum. Dzieci i młodzież wspólnie z rodzicami piekli pierniczki, część ozdobili w domu, a część w szkole, przygotowali do kwestowania i 2 grudnia rozprowadzali przy kościele Piotra i Jana, a przy kościele św. Wojciecha będą kwestowali 16 grudnia.
Tradycyjnie pierniczki przygotowywała młodzież ZSP nr 2 w Krośnie z klas: 1TŻ/TTŻ, 1KW, 3KW, 2TŻ, 3TŻ z nauczycielami: P. Agatą Paradysz, P. Elżbietą Matusz, p. Elżbietą Jaracz, P. Alicją Kus, P. Anną Kustroń, P. Agnieszką Gonet, P. Haliną Szpiłyk;
piekarze i cukiernicy zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie tj.:
Cukiernia „JAGUSIA” s.c. A. Deptuch w Krośnie,
Cukiernia „ANIA” Wypiek i Sprzedaż Ciast – A. Kijek, J. Frużyński w Chorkówce,
Sajdak Piekarnia s.c. – Wiesława i Jerzy Sajdakowie w Zręcinie,
Marek Kiełtyka – Piekarnia Kiełtyka,
Wytwórnia Ciast i Lodów „MILANA” – Rafał i Stanisław Zając w Korczynie,
Cukiernia – Handel Art. Wielobranżowymi – Buczek Krzysztof w Głowience,
Cukiernia „JEDLICZE” – Grzegorz Nowak,
Cukiernia JoAsia - Piotr Lech w Krośnie,
Piekarnia Rodzinna Józef Guzik w Łężanach,
Cukiernia „W-Zetka” – Waldemar Fejkiel w Krościenku Wyżnym,
Piekarnia Stanisław Kopacz w Krośnie,
oraz Pani Dorota Cząstka i wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Krośnie.
Pięknie przygotowane pierniczki w dniu 2 grudnia 2018 r. rozprowadzaliśmy przed krośnieńskimi kościołami: Ojców Franciszkanów, Ojców Kapucynów, Św. Piotra i Św. Jana z Dukli, Farnym, p.w. Ducha Świętego, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turaszówce, a 9 grudnia 2018 r. Matki Boskiej Królowej Polski w Polance i Miłosierdzia Bożego oraz w Iwoniczu I Rymanowie.
Koordynatorem akcji z ramienia Cechu Rzemiosł Rożnych w Krośnie była P. Marta Urbanowicz-Matelowska,  całej akcji P. Grażyna Litwin z ZSP nr 2.
Dziękujemy wolontariuszom z ZSP nr 2 za piękne zdobienie pierniczków: Kindze Rymarz, Zofii Kubit, Marii Ginalskiej, Magdalenie Majcher, Klaudii Wolańskiej, Marii Czai, Natalii Bilskiej, Magdalenie Guni, Sylwestrowi Wietecha, Damianowi Korcowi, Weronice Świątek, Weronice Filip, Kamili Zygmunt, Klaudii Drabik, P. Agacie Paradysz, P. Elżbiecie Matusz, P. Elżbiecie Jaracz, P. Alicji Kus, P. Annie Kustroń, P. Agnieszce Gonet, P. Halinie Szpiłyk;
za pakowanie pierniczków: Sylwii Borek, Ewie Stasiowskiej, Klaudii Filipowicz, Oliwii Ginalskiej, Klaudii Pałyci, Agacie Pelczar, Klaudii Tebich, Emilii Uliasz, Dominikowi Sarnie, Patrycji Sarnie, Karolinie Rajchel, Natalii Barnaś, Sebastianowi Deptuch, Anecie Seremet, Martynie Liana, Tomaszowi Gierlasińskiemu, Piotrowi Grocholskiemu, Piotrowi Zajdel, Partykowi Buszkiewiczowi, Kindze Zych, P. Grażynie Litwin, wychowawcom OHP P. Dominice Uliasz, P. Maciejowi Mrozkowi;
oraz wolontariuszom kwestującym: Klaudii Pałyci, Patrykowi Parylakowi, Sylwii Borek, Oliwii Ginalskiej, Ewie Stasiowskiej, Klaudii Filipczak, P. Grażynie Litwin, P. Dorocie Wais – wychowawcy OHP, Paulinie Mikosz i Laurze Stanek z ZSP nr 10 w Krośnie.
Dziękujemy Ojcom Franciszkanom za udostępnienie pomieszczenia, które umożliwiło nam zabezpieczenie logistyczne akcji.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, bo dzięki waszej hojności nasza akcja wciąż się rozwija i daje radość tym, którzy wkładają serce i czas by ją przygotować, a pensjonariuszom Krośnieńskiego Hospicjum ulgę w cierpieniu.

Opiekun SKW Grażyna Litwin