Mój zawód, moja pasja, moje życie – spotkanie z panem Bogdanem Krzysztyniakiem

zyciowa pasja 2018Dnia 19 grudnia 2018 r. z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego zorganizowana została dla uczniów naszej szkoły prelekcja pod hasłem „Mój zawód, moja pasja, moje życie”.

Tym razem prelegentem dla którego pasja i zainteresowania stały się sposobem na życie był krośnianin, miłośnik gór, członek Klubu Wysokogórskiego w Krakowie, a jednocześnie absolwent naszej szkoły pan Bogdan Krzysztyniak. Zaproszony gość opowiadał o swojej pasji, jaką jest wspinaczka wysokogórska. Podzielił się wrażeniami z wypraw: w Tatry polskie i słowackie, Alpy. Bogdan Krzysztyniak wraz z dwójką przyjaciół zdobył między innymi wymarzony, a zarazem trudny alpejski szczyt Matterhorn (4478 m n.p.m.), położony na granicy Szwajcarii i Włoch w Alpach Pennińskich. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych gór świata - symbol Szwajcarii i całych Alp, jest jednocześnie jedną z najbardziej niebezpiecznych gór Europy.
Uczestnicy spotkania zapoznali się również ze sprzętem wspinaczkowym używanym podczas wypraw.