Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących w Krośnieńskim Hospicjum

wigilia hospicjum 2018„Tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy, wypełnia dzieje świata i zatrzymuje się na progu ludzkich serc” /Jan Paweł II/
20 grudnia 2018 r. w budynku krośnieńskiego Hospicjum odbyło się spotkanie wigilijne dla pensjonariuszy Domu Hospicyjnego oraz samotnych i potrzebujących z terenu miasta i Gminy Krosno.

Tę wyjątkową uroczystość swoją obecnością zaszczycili ks. bp Stanisław Jamrozek oraz księża dyrektorzy Caritas Archidiecezji Przemyskiej, kapłani i Siostry zakonne. Przy wigilijnym stole zasiedli również przedstawiciele władz powiatu i Miasta Krosna z Panem Prezydentem Piotrem Przytockim na czele, przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i wolontariusze. Spotkanie wigilijne uświetniły: krośnieński chór „Echo” oraz hospicyjny band „Nisko latające anioły” i młodzież ze Szkoły Katolickiej śpiewając znane kolędy i pastorałki.
Potrzebujący jako świąteczny prezent otrzymali paczki żywnościowe.
Tradycyjnie wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w prace związane z przebiegiem spotkania wigilijnego. Sprawną obsługę gości zapewnili wolontariusze: Karolina Kustroń, Klaudia Marszał, Klaudia Drzyzga, Kinga Rymarz, Magdalena Majcher, Maria Ginalska, Izabela Bukowska, Karolina Dubis, Dominika Kolasa oraz Weronika Gonet i panie: Agnieszka Gonet, Anna Kustroń, Halina Szpiłyk, Grażyna Litwin. Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy wesprzeć tę szlachetną akcję.
Wszystkim życzymy „Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem a Nowy Rok – Dobrym Czasem.” /K.I. Gałczyński/

opracowała P. Grażyna Litwin – opiekun SKW