Akademia młodego zawodowca – mały cukiernik

akademia korczyna 2018Świąteczne pierniczki to jeden z obowiązkowych elementów bożonarodzeniowych słodkości. Stanowią nie tylko wspaniałą ozdobę świątecznego stołu czy choinki, ale mogą być także oryginalnym, własnoręcznie stworzonym prezentem dla ukochanej osoby.

W dniu 18.XII.2018 r. nauczyciele przedmiotów gastronomicznych A. Paradysz i E. Matusz wraz z uczennicą klasy IV TŻ ZSP Nr 2 w Krośnie Yulią Berezą, gościły w Szkole Podstawowej w Korczynie im. A. Fredry, z oddziałami gimnazjalnymi. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas III-ich.
Celem przeprowadzonych warsztatów było zapoznanie uczniów z technikami dekorowania ozdób piernikowych. Jest to niezwykle przyjemna czynność, szczególnie dla dzieci.
Nauczyciele wraz z uczennicą zaprezentowali dekorowanie różnymi metodami. Warsztaty były doskonałym przykładem nauki przez zabawę. Mali cukiernicy poznając nowe sposoby tworzenia domowych ozdób choinkowych i wypiekania pierników wykazali się umiejętnością pracy w grupie, kreatywnością i wytrwałością w dążeniu do celu. Uczniowie mogli pokazać swoje zdolności artystyczne, a przy pomocy lukru i ozdób cukierniczych powstały prawdziwe dzieła sztuki, które można obejrzeć w załączonej galerii.