XXVIII Konkurs Kolęd i Pastorałek Pogranicza’ 2019 – kolejny sukces naszej uczennicy

konkurs koled2 201929 stycznia 2019 r. w Sali Widowiskowej – Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się XXVIII Konkurs Kolęd i Pastorałek Pogranicza. Organizatorem konkursu było Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Uczestnikami konkursu były solistki i soliści w czterech kategoriach wiekowych:
• Kategoria I – Szkoły Podstawowe (kl. I – III)
• Kategoria II – Szkoły Podstawowe (kl. IV – VI)
• Kategoria III – Gimnazja (kl. III) i Szkoła Podstawowa (kl. VII – VIII)
• Kategoria IV – Szkoły Ponadgimnazjalne
• duety w każdej grupie wiekowej.
Zgodnie z regulaminem konkursu uczestnicy prezentowali jeden utwór z zarejestrowanym na płycie CD podkładem, bez dogrywanego wokalu. (kolęda tradycyjna, pastorałka lub piosenka bożonarodzeniowa) Powołane przez organizatorów Jury oceniało wykonawców w oparciu o następujące kryteria: warunki głosowe, muzykalność, interpretacja, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie.
W kategorii – Szkoły Ponadgimnazjalne – wzięło udział 18 uczestników, a wśród nich nasza uczennica należąca do Zespołu Admiratio działającego przy naszej szkole: Maria Ginalska pod kierunkiem opiekuna zespołu P. mgr Wojciecha Bazana. Wykonała Ona utwór „Mario, czy już wiesz”. Był to niezwykle udany występ. Jury przyznało Marii Ginalskiej, w naszej kategorii wiekowej – II miejsce. Tym samym nasza uczennica w odstępie zaledwie 11 dni zdobyła dwa drugie miejsca w Konkursach Kolęd i Pastorałek. Jest to wspaniałe osiągnięcie zważywszy na fakt, iż nigdy wcześniej, nie udało się nam zdobyć tak wysokich miejsc w jednym roku, w obu konkursach. Dlatego z udziału w konkursie jesteśmy ogromnie zadowoleni i bardzo zmotywowani do dalszej pracy.

Opracował:
Opiekun Zespołu Admiratio – Wojciech Bazan