Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

Tak tłumnie w Szpetnarze dawno nie było

dzien otwarty 20195 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. ks. St. Szpetnara w Krośnie po raz drugi zorganizowano „Event Młodych Przedsiębiorców”.

Dzień Otwarty w ZSP Nr 2 to dla młodzieży z krośnieńskich i okolicznych gimnazjów oraz szkół podstawowych okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły a także współpracujących z nią firm i instytucji.

Uczestnicy Eventu poznawali specyfikę różnych zawodów, odwiedzając liczne stoiska, na których prezentowali się pracodawcy i sponsorzy szkoły. Udział w Evencie to dla wielu młodych ludzi okazja do uzyskania od doświadczonych mistrzów informacji na temat predyspozycji do wykonywania zawodu i odnalezienia się na trudnym rynku pracy, a być może również do nawiązania kontaktu z przyszłym pracodawcą.

Liczne stoiska, pokazy, wykłady i warsztaty przybliżały młodym ludziom tajniki wielu zawodów. Mamy nadzieję, że pomogły one dokonać wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz baristyczny w wykonaniu Karola Jarosza z Alchemia Coctails & Coffe, barberski zaprezentowany przez Szymona Przewoźnika salon Biały Wilk, a także fryzjerski – koloryzacja na kole - przygotowany przez Jolantę Lubaś z salonu Estillo czy makijażu w wykonaniu Moniki Górskiej salon Beauty Room.

Wielkim powodzeniem cieszyły się wszystkie stoiska kulinarne, które prezentowały wyroby cukiernicze (cukiernia Jagusia, cukiernia Ania, piekarnia – cukiernia Sajdak) i piekarskie (piekarnia Kopacz, piekarnia Kiełtyka i piekarnia Krukierek).

Na kilkunastu stoiskach prezentowały się firmy partnerskie ZSP 2, m.in. Hotel Nafta Krosno, Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Małgorzaty Reich, Cellfast, Sogno – Caffe D. i A. Dobosz, salony fryzjerskie: Katrin, Laura, Stanisława Samborska i wiele innych firm i instytucji.
Uczniowie uzyskali sporo ciekawych informacji na temat żywienia podczas wykładu przygotowanego przez PWSZ w Krośnie, a także dowiedzieli się wielu ciekawostek z dziedziny kryminologii podczas prezentacji i rozmów z pracownikami WSPiA.

Odwiedzający mieli także okazję zapoznać się ze specyfiką innych zawodów rzemieślniczych, m. in.: sprzedawca, stolarz, krawiec, produkcja witraży, kucharz, tapicer.

Na przybyłych gości czekały również pokazy fryzjerskie, cukiernicze, pielęgnacji dłoni czy eksperymenty chemiczne przygotowane przez uczniów szkoły.

Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, a umiejętności sportowe w ćwiczeniach na stepach.

Dużo radości przyniosła próba poruszania się w alkogoglach czy też pomiar BMI.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował Prezydent Krosna Piotr Przytocki, a Krosno112.pl objęło imprezę patronatem medialnym.

Opracowanie: Monika Delikat

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 239 gości oraz 0 użytkowników.