Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

XI Międzyszkolny Konkurs Biblijny ‘ 2019

konkurs biblijny 201928 marca 2019 r. w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie, odbył się Finał XI Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego szkół średnich z Krosna i okolic, którego organizatorem jest: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Krośnie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie.


Zakres merytoryczny tegorocznej edycji konkursu obejmował znajomość tekstów biblijnych ze wstępem i przypisami:
a) w etapie szkolnym Wstęp i Księga Wyjścia rozdziały 1 – 18
b) w finale: Wstęp i całość Księgi Wyjścia.
W finale konkursu wzięło udział ponad 70 uczniów z 25 szkół średnich. Naszą szkołę, po etapie szkolnym rozegranym w dniu 5 lutego br., reprezentowały trzy uczennice z najwyższą liczbą punktów: Izabela Starowiejska i Anita Żebracka z kl. I TŻ/TTŻ oraz Karolina Rajchel z kl. I TF/TA. Za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny był P. Wojciech Bazan.
Finał składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej - formą sprawdzenia wiedzy uczniów były 34 pytania testowe, na które uczestnicy mieli 45 minut. Po ich sprawdzeniu, do ścisłego finału – ustnego, awansowało 5 uczestników z najwyższą ilością punktów – niestety tym razem nie udało się naszym uczennicom zakwalifikować do tej części konkursu. Uplasowały się One w drugiej dziesiątce, co jest bardzo dobrym osiągnięciem, zważywszy, że zakres merytoryczny konkursu obejmował trudne teksty biblijne ze Starego Testamentu. Każdy z uczestników, w tym nasze uczennice, otrzymały pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową.
Godny uwagi jest również fakt, że po raz kolejny, nasza szkoła znalazła się w czołówce, ze wszystkich zgłoszonych szkół, pod względem ilości uczestników. Wzięło w niej bowiem udział ponad 80 uczniów z klas: I F, I TF/TA, I TŻ/ TTŻ, II TF, II TŻ.

Opracował:
mgr Wojciech Bazan

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 154 gości oraz 0 użytkowników.