11 Krośnieńskie Pola Nadziei

pola nadziei 2019
„Miłość i służba nadają sens naszemu życiu i czynią je pięknym, ponieważ wiemy czemu i komu je poświęcamy”. /Jan Paweł II/

Dzisiaj żonkile są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Kwitnące wiosną żonkilowe Pola Nadziei, przypominają o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących pomocy.
14 kwietnia 2019 r. odbył się finał akcji „11 Krośnieńskie Pola Nadzie”. Żonkile posadzone w październiku na szkolnym poletku pięknie zakwitły. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową  na ulicach całego miasta odbyła się kwesta na rzecz krośnieńskiego Hospicjum. Również wolontariusze z naszej szkoły włączyli się do akcji. Papierowe żonkile wykonały uczennice: Klaudia Pałycia, Alicja Turoń, Natalia Prokopik, Martyna Frabaniec, Julita Boczar, a kwestowali: Izabela Bukowska, Gabriela Dubis, Monika Pernal, Mariola Sekuła, Paulina Mikosz, Laura Stanek, Martyna Pasek, Klaudia Pałycia, Patryk Patrylak, Sylwia Borek, Oliwia Ginalska, Wiktoria Radoń, Weronika Krupa, pan Krzysztof Matelowski, pani Dorota Wais – wychowawczyni OHP oraz pani Grażyna Litwin.
Pola Nadziei – to akcja pokazująca ogromną wrażliwość społeczną oraz wspólnotę wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Dziękujemy wszystkim za wsparcie podopiecznych krośnieńskiego Hospicjum.

opracowała Grażyna Litwin – opiekun SKW