„KROSNO WIOSNĄ” – akcja ekologiczna

krosno wiosna 201927 kwietnia 2019 r. odbyła się już trzecia edycja akcji „Krosno Wiosną” organizowana przez Urząd Miasta Krosna.

Podczas spotkania urzędnicy wspólnie z mieszkańcami oraz uczniami naszej szkoły, posadzili pnącza i krzewy przy „Psim Parku” na osiedlu Traugutta. Wydarzenie miało głównie na celu rozpowszechnienie świadomości ekologicznej. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali piknik z szeregiem atrakcji, który odbywał się w Ogródku Jordanowskim.
Uczniowie ZSP Nr 2 brali udział w pokazie ptaków drapieżnych, konkursach przyrodniczych zorganizowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie oraz loterii z cennymi nagrodami. Duże zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego oraz aktywne uczestnictwo pozwoliło uczniom wzbogacić wiedzę przyrodniczą.