Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

Jarmark Franciszkański 2019

jarmark 2019„Zacznij od robienia tego, co konieczne; potem zrób to, co możliwe; nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego” /św. Franciszek z Asyżu/
9 czerwca 2019 r. po raz dwunasty Ojcowie Franciszkanie szeroko otworzyli bramy klasztoru i na placu przy ul. Franciszkańskiej zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.


Już od 9.00 do „Kawiarenki Murkowej” przyciągał zapach aromatycznej kawy i domowych ciast. Wielbiciele pierogów mogli zasmakować franciszkańskich specjałów z kaszą i czosnkiem niedźwiedzim. Na smakoszy swojskiego jadła czekały, chleb ze smalcem i ogórkiem, proziaki i żurek.
Każdy mógł odcisnąć swe oddanie Matce Bożej – malując w ten sposób złotą lilie, oraz wesprzeć Hanię kupując kota w worku, ikony i obrazy, przedmioty rękodzieła artystycznego na stoisku ,,Stowarzyszenia św. Ekspedyta" oraz ,,szwarc, mydło i powidło".
Część artystyczną rozpoczęliśmy o godzinie 12.00 od krótkiego przedstawienia historii niemieckiej maszyny szyfrującej Enigmy i wpływu osiągnięć polskiej matematyki i kryptologii na przebieg II Wojny Światowej. Wyjątkowy tort, będący wierną kopią Enigmy wykonała Klaudia Pałycia, uczennica naszej szkoły pod okiem Pani Elżbiety Jareckiej, właścicielki słodkiej pracowni tortów artystycznych „Torcikowo” w Jaśle.
Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Krośnie na scenie zaprezentowały swój talent wokalno-aktorski w programie artystycznym, promującym radosną filozofię św. Franciszka. Pięknym śpiewem ubogacili naszą imprezę laureaci Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Tobie Polsko śpiewamy” oraz Stowarzyszenie Kogel - Mogel z Polanki, Zespół "Nisko latające Anioły" i Harcerze, a na zakończenie dla melomanów odbył się w kościele koncert muzyki Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu absolwentów Szkoły Muzycznej w Krośnie.
Liczne atrakcje w postaci gier, zabaw, konkursów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży przygotowali i przez cały dzień koordynowali leśnicy z RDLP w Krośnie i Nadleśnictwa Strzyżów.
Pan Zbigniew Kozner dowiódł jak ważne w naszym życiu są psy oraz zademonstrował na czym polega dogoterapia. Pan Wojciech Irzyk i Karol Sarnecki ujawnili jak i czym można robić profesjonalne zdjęcia.
Dla miłośników adrenaliny i wiatru we włosach atrakcje przygotowali motocykliści, którzy zaprezentowali bogactwo i różnorodność pojazdów na MOTO SHOW, a strażacy pomogli wznieść się na wyżyny i podziwiać świat z góry, ale najpierw trzeba było wspiąć się na linie po skrzyniach.
Przez cały czas trwania Jarmarku otwarty był „Salon piękności ZSP nr 2" - na którym można było zakupić m.in. naturalne kosmetyki wykonane przez młodzież na zajęciach "Kosmetyki naturalnej".
Oj działo się, działo..., a to wszystko dzięki zaangażowaniu wielu osób. W organizację i obsługę Jarmarku z naszej szkoły włączyli się:
pani Wiloetta Lenik, pani Małgorzata Płatek - sprzedaż kosmetyków
pani Agnieszka Gonet - przygotowanie pysznej kremówki i obsługa kawiarenki i stoiska gastronomicznego,
pani Anna Kustoń obsługa kawiarenki i stoiska gastronomicznego,
pani Celina Lula - obsługa salonu fryzjerskiego
pani Grażyna Litwin - pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Jarmarku m.in. przygotowanie „Kota w worku", wykonanie dyplomów, przepisów i opisów na Jarmark.
Młodzież: Klaudia Marszał, Karolina Kustroń, Klaudia Drzyzga, Zofia Kubit, Julia Krupska, Natalia Szewczyk, Dominika Kolasa, Weronika Krupa, Angelika Klimczak, Eliza Pidkamina, Magdalena Majcher, Angelika Źrebiec, Martyna Liana, Klaudia Pałycia, Weronika Borek, Paulina Świątek, Klaudia Konarska, Zuzanna Sikorska, Natalia Wiśniowska, Angelika Źrebiec, Natalia Szmyd, Martyna Farbaniec, Julita Boczar, Angelika Dudek, Klaudia Tomkowicz, Kinga Bukowska oraz nasze Dobre Anioły: Weronika Gonet i Przemek Płatek.
Wszystkie pozyskane z Jarmarku pieniądze zostały przeznaczone na zakup lilii dla Matki Bożej Murkowej i pomoc na rehabilitację Hani.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Jarmark datkami, fantami oraz zakupami.

opracowała: Grażyna Litwin (opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza)

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.