Spotkanie Misyjne w naszej szkole

spotkanie misyjne 201916 września 2019 r. w naszej szkole Grupa Misyjna RAFIKI, której opiekunem jest p. Wojciech Bazan, zorganizowała „Spotkanie Misyjne” z Siostrami Klaweriankami: s. Kingą i s. Paripurną z Indii. Tematem spotkania była „Wiara i rzeczywistość w Indiach”.

W spotkaniu, które zaplanowano w czterech odsłonach czyli na czterech lekcjach, wzięła udział młodzież z klas IV TŻ, II F, II TŻ/TTŻ i III TŻ. W trakcie jego trwania, s. Paripurna opowiedziała m.in. o trudnej sytuacji chrześcijan w tym kraju, o wielu problemach, z którymi się borykają, a także o codziennym życiu ludzi żyjących w Indiach. Dzięki prezentacji multimedialnej, uczniowie mogli nie tylko o tym wszystkich usłyszeć, ale również zobaczyć na prezentowanych zdjęciach. Poza tym dziewczęta mogły również spróbować ubrać na siebie „sari” czyli tradycyjną część garderoby zakładaną przez indyjskie kobiety. Była to wspaniała okazja do przybliżenia młodzieży nie tylko tematyki misyjnej, ale także do opowiedzenia wielu ciekawych rzeczy o Indiach. Uczniowie z zainteresowaniem przysłuchiwali się słowom s. Paripury, które z języka włoskiego tłumaczyła s. Kinga. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami.

Opracował:
Wojciech Bazan opiekun Grupy RAFIKI