Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

sdtm 20194 i 7 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym czasie ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość daje wiele korzyści.

Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki.
Hugo Steinhaus powiedział „Matematyka podobna jest do wieży, której fundamenty położono przed wiekami, a do której dobudowuje się coraz wyższe piętra. Aby zobaczyć postęp budowy, trzeba iść na piętro najwyższe, a schody są strome i składają się z licznych stopni. rzeczą popularyzatora jest zabrać słuchacza do windy, z której nie zobaczy ani pośrednich pięter, ani pracą wieków ozdobionych komnat, ale przekona się, że gmach jest wysoki i że wciąż rośnie.”
Dzień ten był okazją do poznania postaci kolejnego wielkiego polskiego matematyka. Tym razem uczennice Kamila Turek, Klaudia Filipczak, Ewelina Fornal wprowadziły nas w świat fraktali Wacława Sierpińskiego m.in. wykonując piramidę Sierpińskiego.
Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy egzaminatorom i uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia.

koordynator akcji: Grażyna Litwin

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.