Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w „Szpetnarze”

rko 201916 października – nie jest przypadkową datą - dziś obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.

Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Po raz kolejny w tym właśnie dniu uczniowie klas: I TA/TF, I TŻ, I TF, I TA/TŻ, I F/K, I W ZSP Nr 2 oraz 8 A ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krośnie wzięli udział w lekcji otwartej promującej i uczącej udzielania pierwszej pomocy.
W czasie trwania tej lekcji, uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się w ogólnopolską akcję Bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.
Akcję Bicia Rekordu poprzedziło przypomnienie i pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej nieoddychającej przez nauczyciela EDB, p. Artura Panasia. Od godziny 12.00 do 12.30 120 uczniów wykonywało na sześciu stanowiskach resuscytację krążeniowo – oddechową (30 uciśnięć, 2 wdechy). Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych w całej Polsce.

Lekcję zorganizował p. Artur Panaś, a nad sprawnym jej przebiegiem czuwali p. Krzysztof Gierlasiński i p. Hubert Wilk – nauczyciele wych. fiz. oraz p. dyr. Ewa Starowiejska.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.