Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

Integracja klasy ITA/TF poza murami szkoły…

integracja 2019Pretekstem do wyjścia poza mury szkoły, w ramach integracji klasy była coroczna Akcja Sprzątania Świata oraz wystawa paleontologiczna „Skamieniałości fliszu karpackiego z Krosna i okolic”.


Na Rynku Miasta Krosna, od kilku tygodni można podziwiać w Piwnicy Pod Cieniami wystawę prehistorycznego świata fliszu karpackiego. Paleontologia to dziedzina nauki, z pogranicza biologii i geologii, zajmująca się badaniem organizmów kopalnych, w oparciu o skamieniałości i ich ślady działalności życiowej. Oprócz unikatowych eksponatów na wystawie, uczniowie dowiedzieli się jak powstają skamieniałości, gdzie można je znaleźć i jak z nimi postępować. Uczestnicy, niezwykłej lekcji geografii podziwiali fascynującą kolekcję okazów flory i fauny z regionu Podkarpacia sprzed wielu milionów lat.
Ideą przedsięwzięcia „Sprzątanie Świata 2019” jest praktyczna edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz kreowanie postaw przyjaznych środowisku. W tym roku w ogólnoświatowe działania, zaangażowała się klasa ITA/TF wraz z opiekunami: p. Wiolettą Lenik i p. Agatą Miką. Uczniowie z ogromnym zapałem uporządkowali okolicę szkoły, deptak wzdłuż rzeki Lubatówki oraz tereny dookoła Parku Jordanowskiego. Piękna, słoneczna, październikowa pogoda, prawdziwa „Złota Polska Jesień” sprzyjała podjętej akcji, podniosła świadomość ekologiczną uczestników, którzy utwierdzili się w przekonaniu, że należy z poszanowaniem traktować zasoby Ziemi.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.