Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

Zejdźmy się jak na wigilię…

wigilia 1fk 2019W tym pędzącym życiu warto się wyciszyć, nieco zwolnić tempo, zatrzymać na chwilę i wspólnie spędzić czas.

By poczuć klimat nadchodzących świat, 16 grudnia uczniowie klasy 1 Wg z wychowawczynią p. Grażyną Litwin i wychowawcą OHP 9-10 Krosno p. Stanisławem Machowskim; 18 grudnia uczniowie klas 1Wp i 1 F/K z wychowawczyniami p. Haliną Szpiłyk i p. Agnieszką Gonet oraz z opiekunami OHP 9-10 Krosno p. Jolantą Ochęduszko i p. Sylwią Pękalską udali się do Piwnicy PodCieniami, gdzie uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych. Pani Magdalena Czelna-Mikosz w bardzo interesujący sposób przedstawiła historię świąt i świątecznych tradycji, pokazała jak kiedyś wyglądały obchody Bożego Narodzenia, wigilijne potrawy, świąteczne życzenia, choinka, prezenty i bożonarodzeniowa szopka. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie jaki jest w ogóle sens tych świąt? W dyskusji na temat tradycji na Podkarpaciu okazało się, że wiele z nich nadal kultywujemy.
Święta Bożego Narodzenia nie mogą się obyć bez wspólnego kolędowania i łamania opłatkiem. Po warsztatach udaliśmy się na tradycyjne spotkanie wigilijne. Na początku uczestnicy wysłuchali fragmentu z Pisma Świętego, złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem, po czym razem zasiedli przy wigilijnym stole, przy którym nie zabrakło również tradycyjnych kolęd.
To był wyjątkowy czas dla nas wszystkich.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.