Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

Wigilia w Hospicjum

wigilia hispicjum 2019Pomódlmy się w Noc Betlejemską, w Noc Szczęśliwego Rozwiązania, by wszystko się nam rozplatało, węzły, konflikty, powikłania… /ks. J. Twardowski/

 Marzeniem każdego z nas jest to, aby każdy mógł spędzić ten szczególny wieczór z najbliższymi przy zastawionym stole. Jednak, życie pisze różne scenariusze i nie każdy ma taką szansę. Dlatego już od dziewięciu lat w Krośnieńskim Hospicjum jest organizowane dla pensjonariuszy oraz dla samotnych i potrzebujących spotkanie, które ma pomóc uczestnikom oderwać się choć na chwilę od trosk codziennego życia i uroczyście rozpocząć okres Bożonarodzeniowy. Gośćmi przy wigilijnym stole byli arcybiskup Adam Szal, księża dyrektorzy Caritas Archidiecezji Przemyskiej, kapłani i Siostry zakonne oraz przedstawiciele władz powiatu i Miasta Krosna z  Panem Prezydentem Piotrem Przytockim na czele, przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej, Siostry zakonne, wolontariusze.
 Podobnie jak w każdym domu był opłatek, wspólna modlitwa, życzenia, świąteczne potrawy, śpiew kolęd w wykonaniu Zespołu „Nisko latające anioły”, wolontariuszy i uczestników. Wszyscy potrzebujący jako świąteczny prezent otrzymali paczki żywnościowe.
I w tym roku wolontariusze z naszej szkoły nie zawiedli. W obsługę wieczerzy zaangażowali się: Magdalena Majcher, Nikola Kostrzęb, Julia Krupska, Kinga Rymarz, Dominika Kolasa, Karolina Jucha, Weronika Filip, Izabela Bukowska, Mariola Marszałek, Karolina Dubis, Gabriela Dubis, Michał Czekański, Weronika Gonet, p. Agnieszka Gonet, p. Anna Kustroń, p. Halina Szpiłyk, p. Grażyna Litwin.

opracowała Grażyna Litwin

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 306 gości oraz 0 użytkowników.