Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

„Mój talent - moja praca” - projekt Centrum Edukacji I Pracy Młodzieży w Rzeszowie

Centrum Edukacji I Pracy Młodzieży w Rzeszowie realizowało w bieżącym roku szkolnym projekt pt: „Mój talent - moja praca”. W ramach projektu cztery uczennice naszej szkoły wyjechały na tydzień (08.06 - 15.06.2013) do Tarnopola na Ukrainę. Celem zrealizowanego projektu było poznanie kultur i tradycji narodowych, łamanie barier językowych, pogłębianie wiedzy młodych ludzi na temat obyczajów i obrzędów ukraińsko-polskich. Działania warsztatowe służyły rozwijaniu uzdolnień młodzieży które w niedalekiej przyszłości będą mogły być pomocne przy poszukiwaniu pracy, poznawaniu zainteresowań młodzieży oraz kultury kraju z „drugiej strony granicy” jak również przełamywaniu stereotypów oraz uprzedzeń od lat zakorzenionych w obu narodach. W trakcie ośmiodniowego pobytu na Ukrainie, uczestnicy projektu z dużym zaangażowaniem brali udział w różnego rodzaju warsztatach. Młodzież m.in. wzięła udział: w sesji fotograficznej na ulicach Tarnopola w strojach ludowych z Borszcziwskiego rejonu, którą przeprowadził zawodowy fotograf;  w warsztatach lepienia z masy solnej; malowania na płótnie i szkle; przeplatania z wikliny; malowania pisanek; w warsztatach wokalnych i  choreograficznych.

Na zakończenie każdego dnia uczestnicy projektu mieli możliwość integracji podczas wspólnych wieczorów kultur, na które była zaproszona również młodzież z miejscowej organizacji skautowskiej „PLAST” oraz zawodów sportowych.

Efektem zrealizowanego projektu była Wystawa - Jarmark na wyspie kozackiej Tarnopolskiego parku, na której młodzież zaprezentowała dla społeczności lokalnej swoje prace wykonane na warsztatach. Pośród stoisk uczestników projektu swoje prace prezentowali również przedstawiciele miejscowego rzemiosła i rękodzielnictwa. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród stacji telewizyjnych i radiowych, dla których młodzież udzielała licznych wywiadów.

Na zakończenie ostatniego dnia pobytu w Tarnopolu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Uczestniczyli w nim: Koordynator projektu ze strony Ukraińskiej i zarazem Główny Specjalista ds. młodzieży przy Tarnopolskiej Administracji Państwowej – Swiatosław Abramiuk, Dyrektor Obwodowego Centrum Pracy – Pani Irina Nestiuk, Przewodnicząca Młodzieżowej Pozarządowej Organizacji „Mołoda Proswita” – Pani Iryna Wons.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu „Młodzież w działaniu”. Dodatkowego wsparcia dla działań projektu udzielili również: Urząd Miasta Krosna, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód oraz Tarnopolskie Młodzieżowe Centrum Pracy.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.