Wycieczka do Zamku w Dubiecku

zamek dubieckoW dniu 21 października 2015 r. grupa uczniów z klas: IC/K, IIC/K, IIITŻ odbyła wycieczkę do Zamku w Dubiecku. Była to wycieczka historyczno-zawodowa.

Na dziedzińcu zamkowym przywitał uczestników właściciel obiektu p. Jacek Grzegorzak i wprowadził w świat historii zamku. Przybliżył sylwetki wybitnych postaci, jakie zamieszkiwały zamek oraz tych, które pochodzą z Dubiecka. A byli to między innymi Ignacy Krasicki i Stanisław Konarski. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wszystkie pomieszczenia, w których organizuje się różne formy przyjęć okolicznościowych, apartamenty i pokoje hotelowe oraz pełny asortyment nakryć i sprzętu pomocniczego. Natomiast w kuchni zamkowej mogli się przyjrzeć, jak wygląda praca załogi w czasie zwyczajnego dnia pracy. Szef kuchni p. Janusz Pyra osobiście zapoznał uczniów z nowoczesnymi sposobami i metodami przygotowania potraw oraz specjalistycznym sprzętem gastronomicznym. Po degustacji zamkowej szarlotki wszyscy odbyli spacer po pięknym parku otaczającym zamek. Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła uczniom w snuciu marzeń o pracy w tak ekskluzywnym obiekcie. To była pouczająca lekcja gastronomii.
Organizatorkami wycieczki przedmiotowej były p. Halina Szpiłyk i p. Anna Kustroń.