Pielgrzymka do Częstochowy

czestochowa 20154 listopada uczniowie ZSP Nr 2 udali się na pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik. Intencją wyjazdu była modlitwa przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej o pomyślność w egzaminach zawodowych i maturalnych.

Młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła we Mszy Św., Drodze Krzyżowej, ponadto miała okazję zapoznać się z bogatą historią Sanktuarium Jasnogórskiego. Obejrzeli skarby Jasnej Góry zgromadzone w Izbie Pamięci Narodu Polskiego, Skarbcu i Sali Rycerskiej. Pokonując 516 schodów, podziwiali panoramę miasta z tarasu wieży widokowej.
Kolejnym etapem pielgrzymki było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz Centrum Jana Pawła II przygotowane na Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymka zastała zorganizowana przez p. Monikę Delikat, p. Małgorzatę Mercik i p. D. Gnap.