Mierzymy wysoko - 24 Finał WOŚP

wosp 2016"Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów". W 2016 roku, po raz czwarty, Wielka Orkiestra zagrała zarówno dla najmłodszych, jak i seniorów, dzięki czemu wsparcie otrzymają również oddziały geriatryczne i Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze w całej Polsce.

I chociaż pogoda spłatała nam figla i rozpoczynaliśmy dzień w strugach deszczu, nierzadko wykonując efektowne piruety, to pozytywna energia, otwartość, życzliwość naszych wolontariuszy, a przede wszystkim hojność mieszkańców Krosna i okolic sprawiły, że z każdą godziną serca nam rosły z dumy. Tradycyjnie repertuar „Naszej Orkiestry" był bardzo różnorodny. Można było usłyszeć m.in. bicie gorących serc w rytmie:
* ORKIESTRY NA 4 KÓŁKACH Z AUTOMOBILKLUBEM MAŁOPOLSKIM, w której repertuarze znalazły się m.in. Próba Stewarta, symulator zderzeń, alkogogle,
* ORKIESTRY Z AEROKLUBEM PODKARPACKIM - podziwiając loty paradne nad Krosnem,
* MUZYKI NIEBYWAŁEJ w wykonaniu PŁYWAJĄCEJ ORKIESTRY- w programie m.in. nauka pływania, nurkowanie, aerobik, pływanie w kuli, pokaz ratownictwa wodnego
* ORKIESTRY Z MIŁOŚNIKAMI NOCNEJ JAZDY SAMOCHODEM BEZ CELU - oglądając pokaz pierwszej pomocy, pokazy strażackie, pokazy samochodów rajdowych.
oraz
* MIX SPORTOWO-REKREACYJNY: Mix Siatkarski – mecz niespodzianka, Turniej Piłkarski 3 Szkółek, Pokaz Parkour, Pokaz Szermierczy, Pokaz Bramkarski, Ścianka Wspinaczkowa
* BIEG „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ"
* KIERMASZ Z SERCEM
* WOŚPOWA REHABILITACJA,
* LOTY BALONEM na uwięzi
* w CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA - zwiedzanie wystawy „Historia szkłem zapisana KHS"
* RATOWANIE NA SPONTANIE, nauka pierwszej pomocy i bicie rekordu w RKO
* w RCKP - ROZTAŃCZONA ORKIESTRA, ORKIESTROWA KAWIARENKA PEŁNA MUZYKI,
* w Sali gimnastycznej MZS nr 5, ul. Piotra Skargi - RODZINNY BAL PRZEBIERAŃCÓW, czyli zabawa karnawałowa dla całych rodzin.
A w Naszej Szkole już od 5 stycznia serca społeczności uczniowskiej rozgrzewała szarlotka z gorącą herbatą lub kawą serwowana przez Samorząd Uczniowski tj. Mateusza Malinę, Beatę Turczyńską, Annę Zając, Dominika Godka, Sylwię Chlebek, Natalię Zając oraz panią Małgorzatę Płatek. Wspaniałe szarlotki upiekli uczniowie kl. 2 TŻ i 3TŻ z panią Anną Kustroń. Również w tych dniach młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza tj. Katarzyna Prugar, Karolina Liput, Patrycja Janik zbierała drobniaki na seniorów i dzieciaki.
W dniu 9 stycznia wolontariusze z naszej szkoły: pani dyrektor Ewa Starowiejska, pani Celina Lula, Dominika Dobosz, Anna Zając, Joanna Ekiert, Monika Piróg, Hubert Folcik, Kinga Ciupak, oraz Sabina Lula (Dobry Anioł) pomagali przeżyć metamorfozę młodym księżniczkom na Wielkim Rodzinnym Balu, który odbył się na sali gimnastycznej MZS Nr 5 w Krośnie.
W dniu Finału nasi wolontariusze: Bartłomiej Bielawa, Paulina Ochał, Sabina Hejnar, Weronika Król, Klaudia Wąchała, Patrycja Kobak, Mateusz Hac, Magdalena Kozicka, Sylwia Suszek, Kamila Mosoń, Natalia Trybus, Ewelina Twaróg, Kinga Ciupak, Patryk Suszek, Magdalena Hac, Natalia Tłuściak, Natalia Wójtowicz, Natalia Kielar, Wiktoria Zawojska, Mateusz Jabłoński kwestowali na terenie Krosna, Zręcina, pomagali w kawiarence, na kiermaszu serc, w Sztabie pracę wolontariuszy koordynowała pani Grażyna Litwin, a w Banku pani Sławomira Leśniak wypisywała podziękowania.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że aby bawić się dobrze, trzeba bawić sie razem, a pięknym tego świadectwem był Finał o godzinie 20.00. Po wośpowej paradzie, pokazie ogniowym przez ponad 40 minut wolontariusze i mieszkańcy Krosna wspólnie tańczyli „belgijkę" na krośnieńskim rynku.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz każdemu, kto zechciał zagrać z największą orkiestrą świata.

SieMa!!!