Występy
D Z I E Ń    O T W A R T Y
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Występy

wigilia hospicjum 2015"Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie".
/ C.K.Norwid/

 

Około 150 osób wzięło udział w wieczerzy wigilijnej, która odbyła się w dniu 23 grudnia 2015 r. w Krośnieńskim Hospicjum. Punktualnie o godz. 17.00 ks. Marek Zarzyczny, Dyrektor krośnieńskiego Hospicjum, przywitał zaproszonych gości. Po wspólnej modlitwie, życzeniach Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Józefa Michalika, Prezydenta Miasta Krosna Pana Piotra Przytockiego, Starosty Krośnieńskiego Pana Jana Juszczaka oraz wzajemnych życzeniach i dzieleniu się opłatkiem, pensjonariusze, osoby samotne i ubodzy zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Były tradycyjne świąteczne potrawy: barszcz z uszkami, smażona ryba, groch z kapustą, ziemniaki, kompot z suszek, gołąbki, pierogi i słodkie wypieki. Wspólne kolędowanie poprowadziła schola młodzieżowa z parafii św. Piotra i św. Jana z Dukli. Po wieczerzy każdy uczestnik otrzymał paczkę z żywnością na święta.
Już po raz piąty wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w prace związane z organizacją i przebiegiem spotkania wigilijnego. Pyszne potrawy pomogli przygotować uczniowie: Aleksandra Dybaś, Rafał Józefczyk, Tomasz Leszko, Marlena Matusz, Wiktoria Szczepanik, Barbara Zubel, Karolina Prach, Aleksandra Dubis, Aneta Szczęsna i pani Agnieszka Gonet. Stoły pięknie nakryli Natalia Tłuściak, Paulina Mosoń, Anna Prach z paniami Anną Kustroń, Haliną Szpiłyk i Grażyną Litwin. W dniu wigilii sprawną obsługę gości zapewnili wolontariusze: Klaudia Zajchowska, Bartłomiej Bielawa, Mateusz Hac, Brygida Leśniak, Weronika Król, Wiktoria Zawojska i panie Agnieszka Gonet, Anna Kustroń, Halina Szpiłyk, Grażyna Litwin.
Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy wesprzeć tę szlachetną akcję.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 215 gości oraz 0 użytkowników.