Akademickie Dni Nauki

akademickie dni nauki 2016W dniu 10 marca 2016 roku uczniowie z klasy III TŻ (grupa I)  oraz z klasy II C/K (cukiernik) brali udział w Akademickich Dniach Nauki organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie.

Na początku uczestniczyliśmy w dwóch bardzo ciekawych wykładach;
•    „Od kakaowca do czekolady”
•    „ Produkty owsiane dla zdrowia i urody”.
Potem braliśmy udział w warsztatach laboratoryjnych  dotyczących „ Analizy chromatograficznej wód mineralnych”.
W tym dniu organizowany był również dla uczniów konkurs kulinarny „Studencka bomba witaminowa”. Zadaniem uczestników było przygotowanie sałatki z wylosowanych produktów, której atutem są wysokie walory odżywcze. Jury oceniało również estetykę podania potrawy. W konkursie wzięło udział              8 drużyn 3-osobowych z różnych szkół województwa podkarpackiego.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z cukierników ; Paulina Ochał, Żaneta Marszałek, Maksymilian Gajewski. W konkursie  zajęliśmy III miejsce. Jest to bardzo duże wyróżnienie dla uczniów, którzy na co dzień pracują jako cukiernicy( w zmaganiach konkursowych pokonali uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych). Opiekunem grupy cukierników była pani Elżbieta Jaracz a grupy uczennic z technikum pani Alicja Kus.