Występy
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Występy

W dniach 21 i 22 marca 2012 r. odbyła się w naszej szkole impreza z okazji 5- lecia istnienia Zespołu Admiratio. Pierwszego dnia – w pierwszy Dzień Wiosny – zespół wystąpił przed całą społecznością szkolną z programem słowno – muzycznym „Życie jest tajemnicą” oraz zaprosił wszystkich na kiermasz, na którym można było zakupić różne pamiątki misyjne i ceramiczne. Dochód z imprezy przekazany został Siostrom Klaweriankom na realizację Projektu Misyjnego pod hasłem: „Zatrzymaj autokar śmierci” na rzecz głodujących dzieci z Afryki.

 

Drugiego dnia odbył się w naszej szkole Wieczór poetycko – muzyczny. Z tej okazji Dyrektor Szkoły P. Ewa Starowiejska i Zespół Admiratio zaprosił na to spotkanie licznych Gości. Wśród przybyłych byli: P. Bronisław Baran zastępca Prezydenta Miasta Krosna; P. Grażyna Gregorczyk Naczelnik Wydziału Edukacji; P. Anna Bazan Przewodnicząca Komisji Rodziny i Edukacji; P. Anna Dubiel Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki; P. Józef Kiełtyka – właściciel Piekarni w Łężanach; Siostry Klawerianki: siostra Agata przełożona Zgromadzenia św. Piotra Klawera, siostra Jolanta ds. pomocy misjom; ks. Andrzej Bienia – Dyrektor Radia FARA w Krośnie; ks. Mirosław Grendus – Konsultant ds. nauki religii; O. Piotr Głód – Gwardian i proboszcz Franciszkanów w Krośnie; P. Wojciech Pachana – Operator kamery; P. Daniel Jakubowicz – nagłośnienie imprezy; P. Piotr Busz – zdjęcia Firma Foto – Busz w Krośnie; Przedstawiciele Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 w Krośnie; Rodzice uczniów należących do zespołu Admiratio; Członkowie zespołu Admiratio z poprzednich lat; Nauczyciele i pracownicy ZSP Nr 2: Wicedyrektor P. Agata Betlej; Kierownik Szkolenia Praktycznego P. Barbara Kozdraś; P. Alicja Kus, P. Halina Szpiłyk, P. Agnieszka Gonet i P. Anna Kustroń wraz z uczniami z klasy III i IV Technikum Gastronomicznego, a także z kl. II K/S; P. Barbara Zarych; P. Ewa Długosz – Radoń i P. Małgorzata Ciereszyńska wraz z uczennicami z kl. III TFa.

Program Wieczoru poetycko – muzycznego obejmował występ zespołu Admiratio, który przedstawił montaż słowno – muzyczny „Życie jest tajemnicą”, przygotowany w ramach Projektu Misyjnego pod hasłem: „Zatrzymaj autokar śmierci”, na rzecz głodujących dzieci z Afryki oraz poczęstunek – stół szwedzki „Tajemniczy Ogród Smaków”, a także kramik z pamiątkami misyjnymi z różnych stron świata, płytami zespołu Admiratio oraz ceramiką artystyczną P. Marty Zelny.

Zespół Admiratio wystąpił w składzie:  Diana Patla, Justyna Michna, Karolina Ekiert, Kinga Śnieżek, Agnieszka Bobusia, Sabina Gonet, Martyna Frankiewicz, Iwona Janas, Małgorzata Wojnowska (wszystkie z kl. IV TF), Sylwia Jakieła (kl. III TG), Monika Wierdak (kl. II TG) i Sławomir Wilk (kl. II TK/F), Klaudia Kobak i Jolanta Starowiejska (kl. II TF), Natalia Grzesik (kl. I TF), Katarzyna Petryk (kl. III TFb) oraz opiekun zespołu P. Wojciech Bazan. Gościnnie wystąpili: Marta Stadler, Justyna Chudy (absolwentki ZSP Nr 2) i Dawid Patla (kl. I TG).

Była to wspaniała impreza, która z jednej strony pozwoliła wesprzeć dzieło misyjne skierowane na rzecz głodujących dzieci z Afryki, a z drugiej była okazją do promocji naszej szkoły w środowisku lokalnym. Poza tym dostarczyła ona wszystkim niezapomnianych przeżyć, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.