To już 25 lat! Jubileuszowo i rekordowo w Krośnie

wosp 2016W 1993 roku - to miał być jednorazowy happening, którego celem było wsparcie kardiochirurgii dziecięcej w Polsce. Efekt przerósł oczekiwania organizatorów i dzięki pierwszemu finałowi takie wsparcie otrzymały wszystkie ośrodki kardiochirurgii dziecięcej w Polsce.

I tak już od 25 lat, dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi każdego roku WOŚP bije rekordy, łączy ludzi, integruje społeczność lokalną, wspiera pediatrię, a od 5 lat geriatrię, oraz prowadzi wiele akcji i programów edukacyjnych.
W Krośnie podczas jubileuszowego 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie brakowało atrakcji. Również społeczność naszej szkoły włączyła się w WOŚP-ową Orkiestrę. Młodzież działająca w Szkolnym Klubie Wolontariusza i Samorządzie Uczniowskim wraz z opiekunami panią Grażyną Litwin i panią Małgorzatą Płatek w dniach 10 - 13 stycznia przeprowadziła akcję „Zbieramy drobniaki na seniorów i dzieciaki” oraz uruchomiła „WOŚP ową kawiarenkę”, 14 stycznia 2017 r. wolontariusze: Anna Zając, Dominika Dobosz, Hubert Folcik oraz panie Barbara Kozdraś, Danuta Gnap i Grażyna Litwin kręcąc loki i fale za wrzutkę do puszki na „Rodzinnym Balu Karnawałowym”. W dniu Finału, 15 stycznia w pięknej zimowej scenerii kwestowali: Klaudia Drzyzga, Magdalena Kozicka, Wioleta Kardasz, Magdalena Ludwa, Dominika Kustroń, Karolina Pasterczyk, Marta Szewczyk, Weronika Gierlach, Sabina Hejnar, Oliwia Hejnar (Szkoła Podstawowa w Głowience), Anna Zając, Hubert Folcik, Dominika Dobosz, Piotr Pańczuk, Olimpia Jagielnik. W Sztabie cały dzień pracowali wolontariusze: Ewa Stasiowska, Dominika Kustroń, Sylwia Borek, Magdalena Ludwa, Beata Turczyńska, Karolina Pasterczyk, Wiktoria Zawojska oraz pani Grażyna Litwin - koordynator wolontariuszy w Krośnieńskim Sztabie.
Wspaniały tort jubileuszowy przygotował absolwent naszej szkoły - pan Robert Wołczański - Mistrz Świata Cukierników.
Dziękujemy wszystkim za życzliwość, wspaniałą atmosferę i hojność.

SieMa

Linki do zdjęć z 25 Finału WOŚP w Krośnie:

link 1 link 2 link 3 link 4