Kiermasz

kiermasz26 marca 2015 r. dla całej społeczności naszej szkoły odbył się „Kiermasz Pieczywa i Ozdób Misyjnych”.

W tym dniu można było zakupić różne rodzaje pieczywa przygotowane przez Piekarnię w Łężanach, której właścicielem jest P. Józef Kiełtyka oraz rękodzieła misyjne z Afryki. Można było również podziwiać wspaniałe dekoracje stołów przygotowane przez nauczycieli gastronomii wraz z uczniami z kl. I TŻ oraz ciekawe fryzury zaprezentowane na główkach pokazowych, które były dziełem uczennic klas fryzjerskich pod kierunkiem nauczycieli zawodu. Dochód z tej imprezy został przekazany dzieciom z Wysp Zielonego Przylądka w ramach Akcji Misyjnej „Przedszkole SANTIAGO” za pośrednictwem Sióstr Klawerianek. Impreza została przygotowana przez Grupę Wolontariatu Misyjnego „RAFIKI” oraz Zespół Admiratio. Organizatorzy dziękują Wszystkim, którzy kupując pieczywo i ozdoby misyjne wspomogli dzieło misyjne na rzecz dzieci z Afryki.

Opracował:

Wojciech Bazan – opiekun RAFIKI i Admiratio