fb youtube flickr pinterest instagram logo

Otwórz panel społecznościowy
Dzień Otwarty
XIX edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Niepodległa jest dla wszystkich
Pokaz umiejętności zawodowych uczniów klas pierwszych
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup

Artykuły

„Wiosenne Metamorfozy – fryzury 60. lat”

metamorfozy 201620 kwietnia 2016 r. odbyła się III edycja konkursu fryzjerskiego „Wiosenne Metamorfozy – fryzury 60. lat” zorganizowanego przez Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 oraz 9-10 Hufiec Pracy w Krośnie.


Do komisji konkursowej została zaproszona pani Agata Gierlach – mistrz w zawodzie fryzjer.
Do konkursu przystąpiło sześć dwuosobowych drużyn. Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosił 2 godziny. Konkurs skierowany był do uczestniczek kształcących się w ZSZ w zawodzie fryzjer i polegał na przygotowaniu całościowej stylizacji obejmującej fryzurę, makijaż i strój z lat 60.

Motywem przewodnim były przemiany wizerunku, jakim chętnie poddaje się płeć piękna wiosną. Dziewczyny stylizowały zaproszone przez siebie modelki od stóp do głów. Organizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wyjątkowo aktywnej współpracy Szkoły i Hufca. Nie byłoby jednak szans na takie wydarzenie bez pomocy i i wsparcia salonów fryzjerskich i innych zakładów, w których dziewczęta odbywają praktyki.

Nagrody za miejsca na podium i upominki dla wszystkich uczestniczek zostały ufundowane przez Podkarpacką Wojewódzką Komendę OHP, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 oraz firmy, w których młodzież odbywa praktyczną naukę zawodu.
Nagrody wręczał między innymi zastępca komendanta 9-10 HP w Krośnie, pan Adam Buczyński, w-ce dyrektor ZSP Nr 2 pani Agata Betlej, kierownik praktycznej nauki zawodu – pani Barbara Kozdraś. Wśród laureatów znalazły się uczestniczki z klasy III ZSZ: Natalia Szymańska, Weronika Szot, Magdalena Socha. Andżelika Maraj (kl. III) została wyróżniona, a pozostałe uczestniczki z kl. II ZSZ: Karolina Liput i Katarzyna Prugar otrzymały dyplomy i upominki za udział.
Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności zawodowych w zgodzie z obowiązującymi trendami we fryzjerstwie, ubiorze, kosmetyce i ogólnej wizualizacji wizerunku. Stanowił również doskonałą okazję do uzewnętrznienia własnego potencjału twórczego, wrażliwości i kreatywności adeptek fryzjerstwa oraz do współzawodnictwa i konfrontacji umiejętności zawodowych.

Fryzjerstwo to dzisiaj istotny dla kobiet i mężczyzn dział sztuki użytkowej. Szczególnie kobiety nie wyobrażają sobie życia bez usług fryzjerskich, które poprawiają im samopoczucie, bo są istotną częścią kreacji ich wizerunku. Warto jest więc wspierać takie inicjatywy i stawiać w edukacji i praktyce na takie zawody, ponieważ one w dobrym wykonaniu zawsze znajdą miejsce na rynku pracy.

EB Dark Mode