Międzyszkolne zawody nordic walking

zawody nordic 2016Dnia 25 kwietnia 2016 r. na terenie Parku Jordanowskiego w Krośnie odbyły się międzyszkolne Zawody Nordic Walking. Organizatorami imprezy był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie oraz 9-10 Hufiec Pracy w ramach autorskiego projektu „Zdrowo, przyjemnie, bezpiecznie”.

Marsz był rozegrany w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców, odpowiednio na dystansie 2 i 3 km. W zawodach wzięła udział młodzież uczęszczająca do ZSP Nr 2 i MZS Nr 5 w Krośnie oraz OSiW Iwonicz. Mimo niesprzyjającej aury liczna grupa zawodników przystąpiła do rywalizacji.
Przed rozpoczęciem konkurencji nauczyciele wychowania fizycznego ZSP Nr 2 przedstawili regulamin i zasady poprawnego marszu oraz przeprowadzili rozgrzewkę.
Wśród dziewcząt niepokonana była Katarzyna Żenczakowska (kl. III C) plasując się na I miejscu, natomiast zaraz za nią znalazły się Sabina Kuśnierczak (kl.I F/W) oraz Patrycja Kobak (kl. III C), które również wywalczyły sobie miejsca na podium. W czołowej szóstce znalazły się również : Żaneta Marszałek (kl. IIC/K) Magda Gierlasińska (kl. III C) i Aleksandra Lorenc (kl. II F/W) .
Najlepszym zawodnikiem w kategorii chłopców okazał się Daniel Materowski z kl. II F/W, na II miejscu uplasował się uczeń OSiW Iwonicz – Dawid Dołęga a na miejscu III Damian Gierlach (kl. III C) Kolejno na mecie finiszowali Mateusz Malinowski (MZSP Nr 5 ), Krystian Guzik (MZSP Nr 5 ), oraz Łukasz Delikat ( kl. I F/W).
Wyróżnienie za prawidłową technikę w marszu dostała Angelika Czereba i Dawid Dołęga reprezentanci OSiw Iwonicz.
Ponadto w zawodach naszą szkołę reprezentowali: Janik Patrycja (II F/W), Faber Gabriela (kl. III K/W), Jarosz Edyta (III K/W), Polakowska Elżbieta (II TŻ), Korfanty Weronika (II TŻ), Zajchowska Natalia (II TŻ), Karpiesz Anna (II TŻ), Doniek Paulina (II TŻ), Tłuściak Natalia (II TŻ), Filip Ewelina (II TŻ), Odój Dominika (II TŻ), Fortuna Paulina (II TŻ), Drzyzga Sylwia (II TŻ) oraz Adam Pańczuk (III C). Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami kl. II C/K.
Zawodnicy w obydwu kategoriach zostali nagrodzeni (miejsca I-III) pucharami, medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.
Głównym celem imprezy była popularyzacja integracyjnego i prozdrowotnego stylu życia, jak również umożliwienie aktywnego spędzania czasu dzięki najprostszej i najbardziej dostępnej formie ruchu, jakim bez wątpienia jest nordic walking.