Konkurs językowy

konkurs niemieckojezyczny 2016Dnia 27.04.2016 r. odbył się drugi etap konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.

W pierwszym etapie uczniowie mieli za zadanie przygotowanie w zespołach prezentacji multimedialnej dotyczącej wybranego kraju niemieckojęzycznego – Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinu. Drugi etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu wyboru z zakresu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.
Pierwsze miejsce – i tym samym ocena celująca – przypadła Weronice Korfanty. Kolejne trzy osoby (Mariola Czaja, Klaudia Ciosek, Anna Karpiesz) z najwyższym wynikiem punktowym zostały nagrodzone oceną bardzo dobrą – gratulujemy!
Konkurs miał na celu poszerzanie wiedzy związanej z krajami niemieckojęzycznymi oraz rozbudzanie zainteresowania kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego.
W konkursie, który zorganizowali nauczyciele języka niemieckiego, wzięli udział uczniowie klasy II TŻ.