Rok Szkolny 2010/2011

Rok Szkolny 2010/2011

Dzień Przedsiębiorczości

31 marca 2011 roku uczniowie naszej szkoły po raz piąty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedsiębiorczości”.

Program, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, po raz ósmy zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie to skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego nadrzędnym celem jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu rynku pracy. W bieżącym roku szkolnym w akcji wzięło udział 16 uczniów z klas: III TKF, III TF i III TG. Podczas jednodniowych praktyk w wybranych przez siebie firmach uczniowie nie tylko poznawali różne stanowiska pracy ale również mogli dowiedzieć się o predyspozycjach zawodowych, wymaganym wykształceniu oraz potrzebnych umiejętnościach niezbędnych w pracy zawodowej. Firmy biorące udział w „Dniu Przedsiębiorczości” chętnie dzieliły się informacjami o wybranym przez uczniów zawodzie a wszystkich informacji udzielali konsultanci, którym pragniemy złożyć szczególne podziękowania:

• Pani Ewelina Węgrzyn - Firma „WIN” Winiarska Grażyna (Rzeszów),
  • Pani Justyna Mandela - Salon Fryzjerski „GALERIA URODY” (Krosno),
  • Pani Elżbieta Liput - Budownictwo Naftowe „Naftomontaż” Spółka z o.o. Oddział Hotel „KROSNO-NAFTA” (Krosno),
  • Pan Mariusz Soliński - Handel - Usługi - Produkcja - Transport Sklep Wielobranżowy (Kobylany),
  • Pani Monika Michalczyk - Sklep Spożywczo-Przemysłowy (Jasionka),
  • Pani Katarzyna Wojnar - Biuro Handlowe Impak-Piróg (Krosno),
  • Pan Andrzej Wajda - Pośrednictwo Ubezpieczeniowe PZU S.A. (Krosno),
  • Pan Tomasz Garncarski - Urząd Gminy Frysztak,
  • Pan Marek Cecuła - Komenda Miejska Policji Krosno.