Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

„Świąteczne pierniczki”

17 grudnia 2011 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbyło się spotkanie „Świąteczne pierniczki”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły Łukasz Drzyzga i Sabina Przybyła wraz z opiekunem Panią Agatą Paradysz. Łukasz i Sabina kształcą się w zawodzie cukiernik a praktykują w Cukierni „Jagusia”. Podczas tego spotkania mogli odwiedzającym RCKP zaprezentować swoje umiejętności: przygotowali lukier w pięciu kolorach do dekoracji 200 sztuk pierników, przedstawili sposoby ręcznego zdobienia pierniczków i techniki zdobienia ciast i ciasteczek, a zainteresowanym udzielali niezbędnych wskazówek z zakresu cukiernictwa.