Rok Szkolny 2011/2012
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2011/2012

Wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli

W ostatnich dniach lutego 2012 roku kilkoro uczniów z Krosna i okolic wyjechało do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wyjazd został zorganizowany przez europosła Tomasza Porębę. Udział w nim wzięły osoby wyróżniające się w różnych dziedzinach (wolontariat, laureaci Konkursu o Unii Europejskiej). Grupę wolontariuszy
z Krosna stanowiło 5 osób z panią Kamilą Bogacką – Prezesem Stowarzyszenia Czyń dobro mimo wszystko na czele. Pozostałymi uczestnikami byli: Błażej Brożyna, Adrian Gajewski, Gabriela Biernacka (uczennica klasy III TG ZSP Nr 2) oraz Anna Deptuch.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu spotkali się 26 lutego 2012 r. w Rzeszowie, skąd wyruszyliśmy w długą podróż. Na miejscu byliśmy następnego dnia ok. godz. 12.30.
Po zakwaterowaniu całą grupą udaliśmy się na wieczorny spacer po Starym Mieście.

Nazajutrz po śniadaniu wyjechaliśmy do siedziby Parlamentu Europejskiego, gdzie po prezentacji i zwiedzaniu odbyło się spotkanie z panem Tomaszem Porębą. Pan poseł udzielał nam bardzo przydatnych rad, którymi sam kieruje się w swoim życiu.

Po tej wizycie udaliśmy się na zwiedzanie Brukseli. Obejrzeliśmy tzw. Czarne serce Brukseli, czyli Muzeum Afryki Środkowej. Następnie udaliśmy się do Królewskiego Muzeum Wojska. Po obiedzie poszliśmy na Grand Palace, który jest jednym z najsłynniejszych rynków w Europie. Kolejnym miejscem, którego nie mogliśmy pominąć, była Katedra Św. Michała
i Św. Guduli.

W środę udaliśmy się do Atomium, a następnie wyjechaliśmy do Antwerpii – stolicy diamentów, gdzie spacerowaliśmy najciekawszymi ulicami handlowymi tego miasta. Niestety,  to co dobre szybko się kończy. Już o godz. 15.00 wyruszyliśmy w powrotną drogę do Polski.

Dni spędzone w Brukseli na zawsze pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

 

 

Gabriela Biernacka

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.