Rok Szkolny 2011/2012
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2011/2012

Turniej Wojewódzki „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”

W dniu 19.04.2012 r. odbył się Turniej Wojewódzki „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Jego organizatorami byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie wspólnie z cechem Rzemiosł Różnych oraz Firmą Handlowa AFK w Gorlicach. O tytuł najlepszego ucznia rywalizowało 8 uczennic z klas trzecich zasadniczych szkół zawodowych z Rzeszowa, Sanoka, Jasła i Krosna. Etap wojewódzki składał się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestniczki konkursu musiały uporać się z testem opracowanym w oparciu o obowiązujący program nauczania w szkole zawodowej  z zakresu przedmiotów zawodowych, natomiast część praktyczna to wykonanie fryzury. Tematem przewodnim była „Fantazja XXI wieku”. Etap praktyczny turnieju odbywał się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja w składzie:

-    przewodnicząca Pani Alina Szczepańska - przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,

-    z-ca przewodniczącego Pani Ewa Starowiejska- Dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie,

-    Pani Stanisława Samborska- mistrz w zawodzie fryzjer,

-    Pani Grażyna Węgrzyńska- nauczyciel ZSP Nr 5 w Sanoku,

-    Pani Helena Małodobra- nauczyciel ZDZ w Rzeszowie,

-    Pani Danuta Gnap- nauczyciel ZSP Nr 2 w Krośnie.

Podczas trwania konkursu równocześnie odbywało się: szkolenie kosmetyczne z podstaw pielęgnacji cery, makijażu dziennego oraz wieczorowego według najnowszych trendów prowadzone przez Panią Katarzynę Zielińską i Magdalenę Kołodziej, pozakonkursowe tworzenie fryzur pod tytułem „Improwizacje Wiosenne” w wykonaniu uczennic, które w obecnym roku szkolnym reprezentowały szkołę na wielu konkursach. Uczennice klasfryzjerskich oferowały bezpłatne usługi prostowania, karbowania, loczkowania i zaplatania włosów, a także zdobienia paznokci. Można było podziwiać wystawę przedstawiającą dorobek zawodowy Pani Stanisławy Samborskiej obchodzącej 50-lecie pracy. Całe widowisko obserwowała młodzież naszej szkoły ucząca się w zawodzie fryzjer a także zaproszona młodzież gimnazjalna.

Komisja konkursowa typując poszczególne miejsca brała pod uwagę: pomysłowość i kreatywność zgodne z tematem konkursu, estetykę wykonania i czystość pracy, efekt końcowy-pełny wizerunek modelki pod względem spójności fryzury, koloru włosów, makijażu, biżuterii oraz ubioru modelki zgodnym z tematem, ład i porządek na stanowisku pracy.

W ostatecznej klasyfikacji na I miejscu uplasowała się uczennica Ewa Pasiut z Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku, II miejsce przypadło Jolancie Bułaś z Zespołu Szkół Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie, III miejsce – Ewelinie Fryszkowskiej z Zespołu Szkół Usługowo – Spożywczych w Jaśle. Komisja wyróżniła również prace Moniki Tokarskiej z Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku oraz Iwony Krupy z Zespołu Szkół Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie. Efekty talentu i pracy uczniów zachwyciły gości zaproszonych na konkurs. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce wszystkich sponsorów, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy: Prezydent Miasta Krosna, Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, Firma Handlowa AFK Gorlice Jerzy Biełous, Polska Firma Kosmetyczna „Mariza”, Cukiernia „Jagusia” Ireneusz Deptuch, Piekarnia Józef Kiełtyka, Firma Handlowa Czesława Kosiek, Salon Fryzjerski Agata Gierlach, Salon Fryzjerski Iwona Kubisiak, Firma Handlowa „BEDAR” Bernadeta Wacławska.

Galera zdjęć z turnieju udostępniona przez Krośnieński Portal Internetowy KrosnoCity.pl

Foto: Łukasz Jaracz (KrosnoCity.pl)

http://www.krosnocity.pl/component/option,com_datsogallery/Itemid,376/catid,291/func,viewcategory

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.390247157682511.93802.116544885052741&type=1

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.