Rok Szkolny 2011/2012
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2011/2012

"Zagrożenia cyberprzestrzeni" - Prelekcja w klasie II W

W dniu 30.01.2012r. uczniowie klasy II W wzięli udział w spotkaniu z pedagogiem Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, panem Sławomirem Pietraszewskim. Temat zajęć brzmiał: „Zagrożenia cyberprzestrzeni” i obejmował zagadnienia związane z niebezpieczeństwami, jakie czyhają na młodych ludzi w świecie wirtualnym. Cyberprzestrzeń jako przestrzeń społeczna nowego typu, obejmuje coraz większe kręgi użytkowników. Nie każdy z nich jest świadomy zagrożeń i negatywnych zjawisk, jakie występują w świecie wirtualnym. Często zdarza się, że młodzież prezentuje bezkrytyczną, a czasem nawet bezmyślną, postawę wobec internetu. Dlatego też w swoim przekazie pan Pietraszewski starał się uświadomić młodym ludziom, jak ważne jest umiejętne i rozważne korzystanie z dóbr współczesnej techniki. Uczestnicy mieli również okazję przekonać się czy i w jakim stopniu są uzależnieni od korzystania z sieci. W tym celu rozwiązali test, który pozwolił określić, w jakim stopniu zjawisko to dotyka ich osobiście. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a słuchacze wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnym udziałem w zajęciach.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 290 gości oraz 0 użytkowników.