Rok Szkolny 2011/2012
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2011/2012

Spotkanie Uczniów Klasy I W z Biegaczem Wacławem Katanem

W dniu 23.02.br. uczniowie klasy I W na godzinie wychowawczej spotkali się panem Wacławem Katanem – wybitnym sportowcem i trenerem Krośnieńskiego Klubu Biegacza. Spotkanie miało na celu propagowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Wacław Katan uprawia biegi od 1971r. Przebiegł łącznie ponad 140 tysięcy kilometrów, co – jak zauważyła młodzież – jest dystansem równym trzem okrążeniom kuli ziemskiej. Uczestniczył w 760 imprezach biegowych w kraju i za granicą, w tym w maratonach, biegach przełajowych i ulicznych. Osiągnął liczne sukcesy, między innymi mistrzostwo i vicemistrzostwo Polskiej Federacji Kolejarz. Od wielu lat jest współorganizatorem krośnieńskiego Biegu Konstytucji, Biegu Portiusa i Biegu Niepodległości. Swoją pasję pielęgnuje nieprzerwanie od czterdziestu lat i jak sam podkreśla, tylko dzień zaczęty biegiem na dystansie 15 kilometrów może być dniem udanym.

Pan Wacław Katan w niezwykle interesujący sposób mówił nie tylko o swoich osiągnięciach, ale także o ogromnej satysfakcji i radości, jaką daje bieganie. Wielokrotnie podkreślał znaczenie uprawiania sportu dla zdrowia i kondycji. Zachęcał młodzież do aktywnego spędzania czasu, proponując bieganie jako niezawodny sposób na dobrą kondycję i doskonałe samopoczucie.

Uczniowie wysłuchali prelekcji, która zilustrowana została prezentacją multimedialną na temat najważniejszych imprez biegowych, w których brał udział pan Wacław Katan. Podziw młodych ludzi wzbudziły też medale, które przyniósł ze sobą zaproszony gość. Widząc spore zainteresowanie ze strony młodzieży, biegacz zaprosił wszystkich na zajęcia w klubie, w którym jest trenerem.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.