Rok Szkolny 2011/2012
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2011/2012

Majówka Misyjna 2012

8 maja 2012 r. Siostry Klawerianki, Radio FARA, Wspólnota Misyjna „Furaha”  przy Siostrach Klaweriankach oraz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie przygotowali wspólnie Majówkę Misyjną pod hasłem „Podaruj serce dzieciom Afryki”.

 

Gośćmi specjalnymi byli o. Sylwan Stock z Tanzanii i o. Ashenafi Abebe z Etiopii, którzy rozpoczęli majówkę uroczystą Mszą świętą. Wśród Gości byli również rodowici mieszkańcy Kenii i Tanzanii.

Po niej, blisko 700 dzieci ze szkół podstawowych z różnych zakątków województwa Podkarpackiego wzięło udział w różnych atrakcjach. Należały do nich: „Targ pod Baobabem”, stoisko z pamiątkami afrykańskimi, stoisko fryzjerskie przygotowane przez uczennice klas fryzjerskich ZSP Nr 2 pod kierunkiem P. Liliany Sawaryn, malowanie twarzy, stoisko pączkowo – bananowe, nauka tańca afrykańskiego, stoisko słodkości połączony z bufetem oraz trampolina, które obsługiwane były przez młodzież z zespołu „Admiratio” pod opieką P. Wojciecha Bazana, a także konkursy „Co to za melodia” i „Najpiękniejszy strój afrykański” przygotowany przez młodzież ze Wspólnoty Misyjnej „Furaha”. Całkowity dochód z imprezy został przekazany na żywność i lekarstwa dla dzieci z Tanzanii, Etiopii i Kenii.

Majówka Misyjna była imprezą, która bardzo wszystkim się podobała, dlatego będzie ona kontynuowana w przyszłości.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 189 gości oraz 0 użytkowników.