Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej w RCKP z udziałem naszych uczniów

W dniu 26 kwietnia 2012 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się Wojewódzki Festiwal Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP.

Na profesjonalnej scenie zobaczyliśmy ponad 30 wychowanków Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP, reprezentujących jednostki organizacyjne z Iwonicza, Krosna, Dębicy, Sanoka, Rzeszowa, Jarosławia oraz Przemyśla.  Imprezę zaszczycili również swą obecnością goście honorowi, a wśród nich Vice-Dyrektor naszej szkoły, pani Agata Betlej. Występy podziwiały również panie  Justyna Omachel i Barbara Zarych wraz z uczniami klasy I K/S.

W przeglądzie wzięły udział uczennice naszej szkoły: Monika Boczar, Patrycja Mercik, Paulina Hejnar, Katarzyna Czaja, Maria Czaja i Patrycja Półchłopek z klasy I W, Karolina Gajda, Elżbieta Chuda, Izabela Tłuściak, Paulina Szyszlak, Natalia Lenart i Sabina Przybyła z klasy II W oraz Helena Grancea z klasy I K/S. Dziewczęta reprezentowały Środowiskowy Hufiec Pracy w Krośnie przedstawiając montaż słowno-muzyczny pt. „Kocham Cię, życie”. Za swój występ otrzymały wyróżnienie.

Muzyka, taniec, śpiew, śmiech wywołany kabaretowymi skeczami, nastrojowa recytacja - to wszystko można było zobaczyć i usłyszeć na krośnieńskiej scenie. Zwycięzcy stanowić będą reprezentację województwa podkarpackiego podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej OHP, który odbędzie się 28-30 maja w Puławach.

Festiwal to jednak nie tylko występy sceniczne. Swe umiejętności mogli zaprezentować również młodzi artyści, zajmujący się rękodziełem, malarstwem, czy też grafiką komputerową. Różnorodność wystawianych prac była bardzo duża. Swoje talenty plastyczne zaprezentowali między innymi: Paulina Przybyła z klasy I W, Sabina Przybyła, Mirosław Malski oraz Izabela Tłuściak z klasy II W.